Vakcinacija yra patikimiausias būdas apsaugoti augintinį nuo daugelio užkrečiamų ligų. Paskiepytas augintinis yra sveikesnis, rizika susirgti kur kas mažesnė, todėl svarbu pasirūpinti skiepais dar ankstyvame amžiuje. Skaitykite šį straipsnį, jame sužinosite daugiau apie tai, kada ir nuo kokių ligų verta skiepyti augintinį, kaip parinkti tinkamą skiepų programą ir atrasite patikimus veterinarus.

Skiepai šunims ir katėms

Vakcinavimu verta pasirūpinti jau nuo tada, kai gyvūnas yra mažas ir pilnai nesubrendęs. Dažniausiai skiepijami šunys ir katės. Šuniukus verta pradėti skiepyti sulaukus 6 savaičių amžiaus, katinėliai dažniausiai skiepijami sulaukę 8 savaičių amžiaus. Po pirmųjų skiepų verta apsilankyti pakartotiniems skiepams kiek vėlesniu laiku, kurį rekomenduos veterinarijos gydytojas. Konkrečią schemą, kada ir nuo ko skiepyti, sudaro patyręs veterinaras, atsižvelgdamas į augintinio būklę ir savininko reikalavimus.

Apsauga nuo įvairių ligų

Skiepai padeda sumažinti daugelio gyvūnų ligų riziką. Vakcinavimas vyksta nuo konkrečių ligų: šunų maro, parvovirusinio enterito, infekcinio hepatito, pasiutligės, paragripo, leptospirozės ir kt. Katės apsaugomos nuo infekcinio rinotracheito, panleukopenijos, pasiutligės, kalicivirozės bei daugybės kitų ligų. 

Kiekvienas skiepas yra skiriamas konkrečios ligos prevencijai – veterinaras apžiūrės Jūsų augintinį ir rekomenduos, kas labiausiai tiktų konkrečiu atveju. Jeigu turite klausimų ar pageidavimų – visuomet kreipkitės į specialistą ir jis pateiks tinkamus pasiūlymus už geriausią kainą.

Naminių gyvūnų vakcinacija užtikrins patikimą apsaugą nuo daugelio ligų. Laiku pasirūpinkite savo augintinių sveikata!