Kiekvienas žmogus stengiasi taupyti savo laiką ir kuo efektyviau jį išnaudoti. Viena iš paprasčiausių priemonių, leidžiančių kur kas greičiau atlikti visus savo kasdienius darbus, yra automobilis. Turėdami nuosavą transporto priemonę mes galime taupyti savo laiką greičiau nuvažiuodami į darbą, mums tampa ženkliai lengviau apsipirkti ar pasiimti savo vaikus iš mokyklos. Tačiau, tam, kad automobilis mums tarnautų ilgus metus ir būtų saugu važinėti turime juo tinkamai rūpintis. Ypač svarbu atėjus šaltajam metų sezonui uždėti tinkamas padangas žiemines.

 

Padangos žieminės yra labai svarbios kone kiekvienai transporto priemonei. Mūsų žiemos yra labai nenuspėjamos – vieną dieną gali būti ganėtinai šilta, o kitą lauke gali būti visiškas plikledis ar labai daug sniego. Tinkamos padangos padeda užtikrinti vairuotojo bei keleivių saugumą visos kelionės metu. Be tinkamų žieminių padangų gali būti labai sunku suvaldyti automobilį ir jis gali net apsiversti, taip sukeldamas labai pavojingą eismo situaciją. Būtent todėl, labai svarbu laikytis įstatymų ir atėjus metui būtinai pasikeisti padangas žiemines.

 

Pagal kelių eismo taisykles, visi vairuotojai Lietuvoje turėtų važinėti su žieminėmis padangomis nuo lapkričio dešimtos dienos iki kovo trisdešimt pirmos dienos. Tai yra tas laiko tarpas, kuomet yra didžiausia tikimybė iškristi sniegui ar susidaryti kitokioms, ypač pavojingoms eismo sąlygoms.

 

Žieminės padangos – https://beriva.lt/lt/padangos/ziemine