Kiekvienas, kuris turi automobilį, tikrai sutiktų su teiginiu, kad variklio valdymo bloko remontas nėra kasdienybė. Galbūt dėl šios priežasties ir ra tiek daug neatsakytų klausimų. Tad, jeigu ir jums trūksta papildomos informacijos apie šį procesą, šis straipsnis – kaip tik jums.

Kas yra variklio valdymo blokas?

Tai – įrenginys, kuris valdo variklio darbą, priima ir apdoroja variklių teikiamą informaciją. Be to, atlieka ir kitas funkcijas: inžektorinio tipo variklio kuro tiekimo valdymą; uždegimo sistemos darbo valdymą; tinkamos temperatūros palaikymą aušinimo sistemoje; išmetamųjų dujų recirkuliavimo kontrolę. 

Kokius sprendimus apima variklio valdymo bloko remontas?

Atsakant į šį klausimą, verta akcentuoti, kad šis procesas apima visus sprendimus, kurie yra orientuoti į nepriekaištingą variklio valdymo bloko veikimą, tarp jų ir tokie veiksmai, kaip variklio valdymo blokų programavimo (“pririšimo/atrišimo”) veiksmai, programinių duomenų perkėlimas iš seno bloko į naują ir t.t. Dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad tuo atveju, jeigu variklio valdymo blokas netgi buvo užpiltas, dažniausiai vis tiek galima jį suremontuoti. 

Kur atliekamas variklio valdymo bloko remontas?

Šią paslaugą pasiūlyti gali kiekvienas autoservisas, neapsiribojantis vos keliomis paslaugomis. Vis dėlto taip pat svarbu nepamiršti, kad sėkmingai variklio valdymo bloko remontas bus atliktas tik tuo atveju, jei šį darbą patikėsite šios srities profesionalams bei autoservise, kuriame yra moderni įranga.

Ką daryti, jei variklio valdymo bloko neįmanoma suremontuoti?

Vis dėlto, kartais pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet automobilio valdymo bloko neįmanoma suremontuoti. Taip dažniausiai įvyksta dėl natūralaus nusidėvėjimo arba dėl labai intensyvaus mechaninio pažeidimo. Tokiu atveju geriausias pasirinkimas – variklio valdymo bloko keitimas nauju. Na, o, prireikus naujo variklio valdymo bloko, su nepatogumais susidurti taip pat neteks – jį galite įsigyti tiesiog internetu. Be to, tokiu būdu taupysite savo laiką. Renkantis svarbu atsižvelgti į tokius aspektus, kaip gamintojas, modelis, pageidaujama specifikacija ir t.t. Taip pat svarbu nepamiršti, kad blokas gali turėtų metalinį arba plastikinį korpusą. Kainų amplitudė plati – svyruoja nuo kelių dešimčių eurų iki kelių šimtų.